درب پارکینگ

معرفی انواع درب ریلی پارکینگ و درب فلزی و نحوه سفارش آن

درب‌های ریلی پارکینگ به دلیل اینکه فضای کمی را اشغال کرده و زیبایی و عملکرد بهتری دارند، در سال‌های اخیر جایگزین خوبی برای درب‌های قدیمی پارکینگ شده‌اند. درب‌های ریلی به‌صورت درب فلزی، آهنی و فایبرگلاس بیشتر دیده می‌شوند.

این درب‌ها با توجه به کارکرد و فضایی که قرار داده شده‌اند، انواع مختلفی دارند که در مورد آن‌ها بیشتر خواهیم گفت.

مزیت درب ریلی پارکینگ چیست؟

درب‌های ریلی به دلیل داشتن مزایای زیاد، این روزها مورد توجه سازندگان قرار گرفته‌اند. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • درب ریلی، فضای کمی را اشغال می‌کند. البته باید به این نکته توجه داشت که باید فضای کافی برای جمع شدن این درب‌ها وجود داشته باشد.
 • سرعت باز شدن این درب‌ها زیاد است.
 • این درب‌ها معمولا با صدای کمی باز و بسته می‌شوند.
 • در مواقعی که برق قطع باشد، این درب‌ها را می‌توان به‌صورت دستی هم باز و بسته کرد.
درب ریلی پارکینگ

درب ریلی پارکینگ

انواع درب ریلی پارکینگ

درب‌های ریلی با توجه به محل استفاده، انواع مختلفی دارند.

 • درب ریلی دو لنگه
  این درب‌های مانند درهای قدیمی، از وسط باز می‌شوند و هر لنگه درب به سمتی کشیده می‌شود. این درب‌ها را برای ساختمان‌هایی استفاده می‌کنند که در طراحی آن‌ها درب پارکینگ در وسط ساختمان قرار دارد و به‌راحتی دو لنگه می‌توانند باز شوند. درب‌های ریلی دو لنگه پارکینگ معمولا از جنس درب فلزی هستند.
 •  درب ریلی تک لنگه
  این درب‌ها هنگام باز شدن به یک طرف کشیده می‌شوند. از این درب‌ فلزی پارکینگ زمانی استفاده می‌شود که چارچوب در کوچک باشد و فضا برای باز شدن دو لنگه در کافی نباشد. در واقع به یک طرف در فضای کافی وجود دارد.
 • درب ریلی ۹۰ درجه
  اگر فضای ساختمان برای باز شدن درب ریلی به‌صورت صاف کافی نباشد، در این صورت می‌توان به‌سراغ درب فلزی ریلی ۹۰ درجه رفت. ریل این درب‌ها به‌صورت ۹۰ درجه روی دیوار کنار ورودی پارکینگ جمع می‌شود. در واقع درب ریلی روی دیوار خم شده و فضا را برای ورود و خروج مهیا می‌کند.
 • درب ریلی منحنی
  یکی دیگر از مدل‌های درب فلزی ریلی پارکینگ،‌ درب‌های ریلی منحنی هستند. این درب‌ها برای ساختمان‌ یا ویلاهای بزرگ، باغ‌ها یا فضاهایی وسیع استفاده می‌شوند. این درب‌ها به صورت منحنی هستند و به صورت تک لنگه یا دو لنگه ساخته می‌شوند.
درب ریلی منحنی

درب ریلی منحنی

جنس درب‌های ریلی پارکینگ

درب‌های ریلی معمولا با درب‌های ورودی آپارتمان متفاوت هستند. این درب‌ها از جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند:

 • درب فلزی ریلی پارکینگ: این درب‌ها از جنس فلزات مختلف ساخته می‌شوند. ویژگی خوب درب فلزی این است که در عین داشتن مقاومت خوب،‌ می‌توان طرح‌های مختلفی را روی آن پیاده کرد. درب آهنی، درب آلومینیومی و درب استیل، انتخاب‌های خوبی برای کسانی است که به دنبال درب فلزی ریلی هستند.
 • درب چوبی ریلی: در بعضی از سازه‌ها،‌ به‌جای درب فلزی، از درب‌های چوبی استفاده می‌کنند. سازندگان به دلیل علاقه مشتریان به چوب، درب‌های ریلی پارکینگ از جنس چوب را نیز طراحی کرده‌اند. این درب‌ها از جنس چوب گردو، بلوط و راش ساخته می‌شوند و ظاهری کلاسیک و شیک دارند.
 • درب فایبرگلاس ریلی: درب‌های فایبرگلاس برای کسانی است که هم به‌دنبال درب‌های چوبی هستند و هم می‌خواهند درب مقاومی برای پارکینگ خود تهیه کنند. درب‌های فایبرگلاس با طرح چوب، جوابگوی این افراد است. برای مکان‌هایی که رطوبت بالایی وجود دارد، به‌جای درب‌ فلزی و چوبی، درب‌های فایبرگلاس پیشنهاد می‌شود.
درب چوبی ریلی

درب چوبی ریلی

انواع درب فلزی پارکینیگ

معمولا اولین انتخاب برای درب پارکینگ، درب فلزی است. این درب‌ها از نظر کارکرد و جنس ساخت، انواع مختلفی دارند.

انواع درب فلزی پارکینیگ

انواع درب فلزی پارکینیگ

انواع درب فلزی از نظر کارکرد

 • درب فلزی لولادار: این درب‌ها با کمک لولاهایی به چارچوب وصل شده است. این درب‌ها هم به‌صورت دستی و هم برقی امکان باز شدن دارند.
 • درب فلزی اتوماتیک: این درب‌ها با کمک یک ریموت کنترل باز و بسته می‌شوند. درب فلزی اتوماتیک می‌تواند به‌صورت ریلی یا کشویی باز و بسته شود.

انواع درب فلزی از نظر جنس

 • درب فلزی آهنی: درب آهنی یکی از انواع درب فلزی پارکینگ است که به‌دلیل استحکام بالا مورد توجه بسیاری از سازندگان قرار دارد. درب آهنی برای مکان‌هایی که نیاز به امنیت بالا دارند، انتخاب بسیار خوبی است.
 • درب فلزی آلومینیومی: این درب‌ها وزن کمتر و قیمت کنتری نسبت به درب آهنی دارند. درب‌های آلومینومی برای مناطقی که رطوبت بالا دارند انتخاب خوبی است.

درب فلزی استیل: استیل ضد زنگ یکی از انتخاب‌های خوب برای درب فلزی پارکینگ است. فلزی سبک با ظاهری مدرن که می‌توان طرح و رنگ‌های جذابی روی آن پیاده کرد.

درب ریلی پارکینگ کلاسیک

درب ریلی پارکینگ کلاسیک

سخن پایانی

انتخاب درب مناسب برای پارکینگ، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بودجه‌، فضای باز شدن درب، آب و هوای منطقه، سبک طراحی و بسیاری موارد دیگر، از نکاتی است که به‌هنگام انتخاب یک درب مناسب باید به آن‌ها توجه کرد.

برای سفارش انواع درب فلزی و ریلی پارکینگ می‌توانید به ما در وبسایت درب گستر پیام داده یا از طریق شماره ۵۶۵۴۷۷۱۸-۰۲۱ با واحد فروش تماس بگیرید تا مشاوران ما بهترین و مناسب‌ترین درب‌ها را به شما معرفی کنند.

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *